1-4 moduliai skirti skaitmeninio pasakojimo procesui kaip būdui išreikšti įvairovę ir skatinti įtrauktį į veiklą. Įgysite skaitmeninio pasakojimo įgūdžių, susipažinsite su kitų studentų pasakojimų pavyzdžiais ir sukursite savo pasakojimą ĮTRAUKTIES, GEROVĖS IR ĮVAIROVĖS temomis. 1 modulyje aptariamas pirmasis skaitmeninio pasakojimo proceso žingsnis: pasakojimo ratas.
Modulio veikla skirta:
Dalyviai užrašo arba pasako tris dalykus apie save – vienas iš jų yra melas. Kiti mokiniai turi atspėti, kuris iš jų yra melas.
Tai paprasta ir kūrybinga priemonė, kuria naudodamiesi žmonės gali dalytis savo patirtimi ir pasakojimais, neturėdami jokios patirties. Tai naudinga priemonė, skatinanti įtrauktį klasėse.
Jame daugiausia naudojamas balsas už kadro ir nejudantys vaizdai, kad būtų sukurta trumpa (1-2 min.) edukacinė istorija. Skaitmeninė istorija kuriama 5 etapais: Pasakojimo ratas, scenarijaus rašymas, istorijos planavimas, redagavimas, grįžtamasis ryšys.
Pasakojimo ratas – tai saugi vieta, kurioje galite pasidalyti savo istorija. SOLIS projekto esmė – įtrauktis, gerovė ir įvairovė. Idėjos, padedančios išreikšti jums asmeniškai svarbią istoriją:
Ką jums reiškia šie terminai: įtrauktis, gerovė, įvairovė?
Ar galite prisiminti kokį nors pavyzdį iš savo gyvenimo, kai jautėtės įtrauktas arba atstumtas, kai jautėtės patenkintas arba įsitempęs, kai jautėtės kitoks nei aplinkiniai?
Kokios tradicijos ir aspektai iš jūsų kultūros (kurios skiriasi ar nesiskiria nuo jūsų bendraamžių), kurios jums svarbios, ir kodėl?