1-4 moduliai skirti skaitmeninio pasakojimo procesui kaip būdui išreikšti įvairovę ir skatinti įtrauktį į veiklą. Įgysite skaitmeninio pasakojimo įgūdžių, susipažinsite su kitų studentų pasakojimų pavyzdžiais ir sukursite savo pasakojimą ĮTRAUKTIES, GEROVĖS IR ĮVAIROVĖS temomis. 2 modulyje aptariami kiti du skaitmeninio pasakojimo proceso etapai: Scenarijaus rašymas ir siužetų planavimas.
The activities in the module are designed to:
Kiekvienas mokinys užrašo faktą apie save ir įdeda jį į indą. Mokytojas ištraukia juos po vieną, o mokiniai spėlioja, su kuriuo iš dalyvių tas faktas susijęs.
Jis turėtų būti apie 250 žodžių, kad jį perskaityti užtruktų 1-2 minutes (rašymo laikas – viena valanda). Scenarijus – tai jūsų pasakojimas, susijęs su viena iš projekto temų: Ką jums reiškia šie terminai: įtrauktis, gerovė, įvairovė? Ar galite prisiminti kokį nors pavyzdį iš savo gyvenimo, kai jautėtės įtrauktas arba atstumtas, kai jautėtės patenkintas arba įsitempęs, kai jautėtės kitoks nei aplinkiniai? Kokios tradicijos ir aspektai iš jūsų kultūros (kurie skiriasi ar nesiskiria nuo jūsų bendraamžių), kurie jums svarbūs, ir kodėl?
Geras būdas pradėti rašyti scenarijų – apibūdinti ką nors sau svarbaus arba užduoti sau klausimus kokia nors tema. Jį galima rašyti kaip dialogą (pokalbį) arba pasakoti savo istoriją. Jis gali būti parašytas kaip dialogas (pokalbis) arba pasakojimas apie jūsų istoriją. Kad pamatytumėte neribotą kiekį kūrybiškų istorijos pasakojimo būdų, turėtumėte peržiūrėti daugybę SOLIS išteklių bibliotekoje esančių skaitmeninių istorijų pavyzdžių.
Siužetų kūrimo pavyzdžių rasite SOLIS Skaitmeninių pasakojimų kūrimo vadove (43 ir 44 psl.): https://solis-project.eu/resources/
Siužeto planas – tai išsamus planas, pagal kurį galite įsivaizduoti savo istoriją – turinį, struktūrą ir trukmę (iki 2 minučių):